Jak zaplanować Dekoracje z Kwiatów na Ślub?

Kilka kroków do przemyślanych dekoracji ślubnych

Co będzie Ci potrzebne?

Z

Kwiaty

Z

Kalendarz

Z

Wizja

Z

Dobry Florysta

Planowanie dekoracji ślubnych warto zacząć już kilka miesięcy przed planowaną uroczystością. Pierwsze rozpoznanie warto zrobić nawet na rok przed weselem, aby zorientować się jakie kwiaty są dostępne w tym konkretnym miesiącu.

Dlatego pierwszą wizytę w kwiaciarni polecam rok wcześniej, zwłaszcza jeśli nie znasz się na kwiatach i znasz nawet ich nazw.

Wystarczy, że zorientujesz się w kolorach, teksturach i gatunkach i na tej podstawie będziesz budować wizję i przyszły obraz swojej idealnej dekoracji ślubnej.

 

Kolejne miesiące to czas na szukanie inspiracji w internecie, magazynach ślubnych i na blogach. Jeśli jesteś członkiem forum ślubnego lub grupy o tej tematyce, koleżanki z grupy chetnie podpowiedzą Ci co wybrać lub ocenią czy dana inspiracja pasuje do ciebie i np: do sukni.

Następny krok to wybór florysty, kwiaciarni lub firmy dekoratorskiej, która to wszystko wykona. Dobrze jest o tym pomyśleć nawet 6 miesięcy przed ślubem, aby zarezerwować termin.

Cała branża ślubna opiera się na woilnych terminach, zapewne wiesz juz o tym zaczynając planowanie.

 

 

Poniżej znajdziesz 8 dobrych i najważniejszych rad, które wyklarowały się po wyzwaniu „3 dni do perfekcyjnych dekoracji ślubnych” i które przydadzą się każdej Pannie Młodej.

 

Bezpłatne wyzwanie na Facebooku odbyło się w maju 2017 w grupie „Dekoracje z kwiatów, które zrobisz samodzielnie” i ja miałam okazję je poprowadzić. W transmoisjach live w grupie wzięło udział kilkadziesiąt dziewczyn, które już strategicznie zaplanowały dekoracje na swój ślub.

Iwona Pękala-Popek

Iwona Pękala-Popek

florystka

Pomagam kobietom poznać oraz zrozumieć świat roślin. Uczę jak w prosty sposób upiększyć swój dom kwiatami i czerpać z tego przyjemność.

Oto kilka najwazniejszych dobrych rad, które wyklarowały się po wyzwaniu:

1. Zastanów się czy chcesz mieć kwiaty na ślubie i jak bardzo są dla Ciebie ważne.

2. Ustal budżet na kwiatowe dekoracje i trzymaj sie go, o wiele łatwiej będzie Ci zdecydować czego chcesz.

3. Konsultuj się z florystą, który ma wolny termin w dniu Twojego ślubu i zacznij planowac przynajmniej 6 do 4 miesięcy przed weselem.

4. Wybierz florystę, który jest otwarty na Twoje propozycje i różne rozwiązania.

5. Unikaj pakietów – „sala weselną z dekoarcją w pakiecie”, „samochód do slubu z gotową dekoracją” – albo dobrze dopytaj jaka to będzie dekoracja 🙂

6. Bądź w stałym kontakcie z florystą i poproś o informowanie o wszelkich zmianach.

7. Wybierz kwiat zamiennik – na wypadek nieprzewidzianych okoliczności.

8. Poproś zaufaną osobę o dopilnowanie wszystkich dekoracji w dniu ślubu, zleć zadania i ustal plan działania.

 

Jeśli nie miałaś okazji uczestniczyć w wyzwaniu „3 dni do Perfekcyjnych Dekoracji Ślubnych”, masz szansę nadrobić zaległości. Skondensowaną wiedzę z wyzwanie prezentuję obecnie na bezpłatnym Webinarze o Planowaniu Dekoracji na Ślub. Poniżej możesz zarezerwować swoje miejsce.

 

Pozdrawiam serdecznie, Iwona Pękala-Popek

 

PS. Podobał Ci się post? Udostępnij, polub, podziel się ze znajomymi, które tez potrzebują tych informacji.

Szkolenie Online

Zarezerwuj miejsce na bezpłatny webinar o planowaniu ślubnych dekoracji

Wkrótce dostaniesz informację o terminie szkolenia.