Jesienny Wianek z Jarzębiny

                        Czerwone Korale w innym wydaniu

Co będzie Ci potrzebne?

Z

Jarzębina

Z

Faszynowa forma

Z

Gąbka florystyczna

Z

Gałązka chmielu

Jest jesień, jeśli widzieliście gdzieś w okolicy piękną czerwona jarzębinę, czas ją zdobyć i zrobić przepiękną dekorację w formie wianka. Ja te piękne, dorodne korale jarzębiny zerwałam z okolicznego drzewa i postanowiłam ułożyć je w formie wianka.

Oprócz standardowej, czerwonej jarzębiny, którą wszyscy doskonale znamy, am też żółtą, drobną jarzębinę z drzewa ozdobnego, które rośnie w moim ogródku. Bardzo często korzystam z roślin, które mam w ogródku, bo moje dekoracje mają być proste w przygotowaniu, a łatwiej jest wyjść do ogrodu, niż pójść na zakupy do kwiaciarni. Kolejny ogrodowy skarb to chmiel. Będzie on tu występował w roli wisienki na torcie i tylko zwieńczy zielonym muśnięciem czerwone korale.

Iwona Pękala-Popek

Iwona Pękala-Popek

florystka

Pomagam kobietom poznać oraz zrozumieć świat roślin. Uczę jak w prosty sposób upiększyć swój dom kwiatami i czerpać z tego przyjemność.

Wianek ułożyłam w gotowej formie z faszyny. Faszyna to najmniejsze części z wierzbowych gałązek, wiele dekoracji florystycznych i ogrodowych wykonuje się z tego surowca, więc ze zdobyciem takiej formy nie będziesz mieć problemu. Wianek jest w środku wyłożony czarną folią i właśnie do środku należy włożyc namoczone części gąbki florystycznej. Następnie wykładamy jarzębinę tak, aby całkowicie zakryć gąbkę. Gałązki jarzębiny możesz przycinak sekatorem. Praca zajmie Ci ok 15-20 minut, a gwarantuję, że efekt przekroczy Twoje oczekiwania.

Te dekoracja jest naprawdę przepiękna. Obfitość czerwonej jarzębiny na dobre wprowadzi Cię w jesienny, domowy nastrój. Nawet sama jarzębina, bez dodatki chmielu jest gotową ozdobą Twojego domu. Możesz wianek postawić na stole lub powiesić, ale wtedy upewnij się, żeby odwrócić wianek do góry dnem, żeby pozbyć się nadmiaru wody z gąbki. Potraktuj przygotowanie tej dekoracji jako wspaniałą zabawę dla całej rodziny. Jarzębinę znajdziesz w parkach, lasach, przy zagajnikach, nawet w miastach jest jesienią dużo jarzębiny, bo rośnie ona często przy drogach. Zamiast chmielu możesz z powodzeniem wykorzystać np: bluszcz.


Obfite czerwone korale robią wrażenie i wprowadzają do wnętrza powiew elegancji. pamiętaj, żeby za rok, też zrobić taki piękny jarzębinowy wianek.

Zapisz się na Bezpłatne Wyzwanie

Gratuluję! Weźmiesz udział w wyzwaniu o kwiatach, które odbędzie się pod koniec sierpnia 2017 :)

sekrety florysty

Poznaj 9 sekretów florystów

Pobierz Listę i układaj kwiaty jak profesjonalista

Brawo, wszystko się udało.