Jak zrobić Wieniec na Wszystkich Świętych

Prosty sposób na kompozycję nagrobną na Święto Zmarłych

Co będzie Ci potrzebne?

Z

Papierowy Podkład

Z

Folia Spożywcza

Z

Gałązki Żywotnika

Z

Cienki Drucik

Wianek na drzwi z żywotnika

Mam nadzieję, że znasz już prosty sposób na podkład do wianka z gazety 🙂

Dlaczego to takie ważne? Bo do tej dekoracji, czyli wieńca na Wszystkich Świętych, użyłam właśnie takiej papierowej podstawy.

Jak ją zrobić zobaczysz tu: Wianek z Papieru

Gdy masz już gotową bazę z papieru przejdziemy do jej ozdabiania, by stworzyć piękny wianek na drzwi lub wieniec na Wszystkich Świętych.

 

Potrzebna mi dzisiaj również będzie:

  • folia spożywcza
  • nożyczki
  • druciki florystyczne
  • gałązki żywotnika
  • suszone suszone owoce
  • Przyda się również pistolet klej na gorąco

 

Dekoracja polega na okładaniu papierowej bazy zielonymi gałązkami żywotnika. Do mocowania użyłam cienkiego karbowanego drucika florystycznego. Możesz użyć też innego drutu, ale powinien być giętki i elastyczny, a gdy nie masz drutu – skorzystaj z mocnej, grubszej nitki.

Wianek ten możesz wykorzystać do dekoracji grobów twoich bliskich, bo zbliża się właśnie listopad i czas gdy odwiedzamy groby i próbujemy też ciekawie i niekonwencjonalnie je udekorować.

Oczywiście możesz wykorzystać również w innych sytuacjacjach, ponieważ te zielone gałązki zielone nawiązują troszeczkę do Bożego Narodzenia.

Pracę zaczęłam od zabezpieczenia papierowej bazy folią spożywczą, tak żeby nie przeciekała woda, gdyby był wykorzystywany na zewnątrz domu lub złożony na cmentarzu.

 

Iwona Pękala-Popek

Iwona Pękala-Popek

florystka

Pomagam kobietom poznać oraz zrozumieć świat roślin. Uczę jak w prosty sposób upiększyć swój dom kwiatami i czerpać z tego przyjemność.

Pamiętaj, żeby obłożyć wianek dokładnie z każdej widocznej strony, spód wianka możesz pozostawić pusty, tak jak na zdjęciu obok. Zacznij od 1 gałązki i kolejno dokładaj następne, tak by jej górna część zakrywała poprzednie łączenie.

Praca potrwa ok 30-40 minut i użyjesz do tego wielu gałązek. Jest to dobry pomysł na spędzenie jesiennego wieczoru.

Przed świętem Wszystkich Świętych wielu z nas lubi samodzielnie tworzyć dekoracje na groby bliskich. Na wybór zniczy i dekoracji poświęcamy przecież wiele czasu.

Ten wianek, który widzisz na zdjęciu obok, to mój pierwszy wianek zrobiony w ten sposób. Dotychczas korzystałam z gotowych podkładów, które floryści kupują na giełdach, jest to o wiele łatwiejsze i szybsze. Jestem zadowolona z efektu, a to oznacza, że Ty też z łatwością możesz uzyskać taki efekt.

Na samym końcu łączenia gałązek dokleiłam kilka z nich uzywając rozgrzanego kleju silikonowego, bo tak było łatwiej, a chciałam zamaskować pozostałości drutu, więc Ty też możesz tak zrobić.

Trwała dekoracja

Wianek, który przygotowałam w ten sposób służył mi przez kilka miesięcy. Nie żartuję. Wisiał na drzwiach wejśiowych do mjego mieszkania od jesieni aż do wiosny, gdy zamieniłam go wiankiem Wielkanocnym.

Gałązki żywotnika nie straciły na swojej dekoracyjności. Długo zachowały piękny zielony kolor, a nawet intensywny zapach, a pamiętajmy, że były bez wody.

Zapisz się na Bezpłatne Wyzwanie

Gratuluję! Weźmiesz udział w wyzwaniu o kwiatach, które odbędzie się pod koniec sierpnia 2017 :)

sekrety florysty

Poznaj 9 sekretów florystów

Pobierz Listę i układaj kwiaty jak profesjonalista

Brawo, wszystko się udało.