Florystyka zafascynowała mnie 9 lat temu. Moja droga do tego miejsca była długa. Najpierw robiłam dekoracje na śluby znajomych, potem zdecydowałam się rzucić pracę i nauczyć się zawodu florysty w kwiaciarni. Następnie otworzyłam swoją kwiaciarnię, po czym ją zamknęłam i urodziłam dziecko.

BLOG i YOUTUBE

Pomysł na bloga i kanał na Youtubie pojawił się wraz z macierzyństwem, ale na początku brakowało czasu. Gdy już dojrzałam do decyzji i zaczęłam nagrywać odcinki „Proste jak Kwiaty”, trzymałam je w przysłowiowej szufladzie przez kilka miesięcy. Aż do pewnego majowego dnia, kiedy pomyślałam: albo teraz, albo nigdy….. i poszło. Od maja 2016 co tydzień wrzucam na YouTube odcinek programu, w którym pokazuję proste pomysły na dekoracje z kwiatów i opowiadam jak je zrobić krok po kroku. Każda osoba, która ogląda to co robię, subskrybuje, czyta wpisy na blogu itd… jest dla mnie ogromnie ważna, dlatego dziękuję Ci,

Proste jak Kwiaty to miejsce na publikację zdjęć, które robię przed i po nagraniu filmów i krótki opis. Niektóre informacje tu opisane, opowiadam też w filmikach, ale cześć jest nowych, np:. gdy o czymś zapomnę podczas nagrania.

Proszę was o cierpliwość, jeśli chodzi o wpisy na bloga. Robię je z opóźnieniem, nawet 2-3 tygodniowym, bo pisanie nie jest moją ulubioną czynnością i często brakuje mi czasu. Ale staram się. Najważniejsze dla mnie jest cotygodniowe nagranie odcinka i wrzucenie go do sieci. Mam nadzieję, ze z innymi obowiązkami pójdzie mi równie sprawnie.

Do dekoracji wybieram to co mam w domu, to co mogę mieć za darmo z ogrodu lub z łąki, oraz to co kosztuje kilka złotych. Nie chcę pokazywać „wielkiej” florystyki. Chcę pokazać to co możesz również samodzielnie zrobić w swoim domu, by zawsze mieć piękne, świeże kwiaty. Chcę przekonać was, że zawsze warto postawić na kwiaty i nie muszą one być tylko na specjalne okazje. Korzystajcie z moich prostych pomysłów, bo dzięki nim wasz dom i wasze życie stanie się piękniejsze.

Pozdrawiam serdecznie, Iwona Pękala-Popek