Jak zrobić FlowerBOX

Prosty sposób na najmodniejszą dekorację z kwiatów

Co będzie Ci potrzebne?

Z

Kwiaty

Z

Papierowe Pudełko

Z

Gąbka florystyczna

Z

Folia celofanowa

Flower Box. Czy znasz już tę nazwę? Czy wiesz, co to jest? To najmodniejsza dekoracje florystyczna ostatnich lat w naszym kraju.

Skąd wzięły się FlowerBoxy. Są już od lat znane i popularne za granicą. Zarówno zachodnią jak i wschodnią. Teraz nastała moda na FlowerBoxy także u nas. Bardzo się z tego cieszę, bo pudełko z kwiatami ma mnóstwo zastosowań i zalet. Złych stron na razie nie widzę. FlowerBoxy mnie zachwycają.

Jakie zalety mają FlowerBox-y?

Mają ich wiele. Największa to łatwość transportu, czyli dostawy kwiatów. Odbiorca bukietu w pudełku nie martwi się o wazon, wodę, nie martwi się, że kwiaty zwiędną zanim dojedzie do domu z pracy. Powyższe argumenty są także bardzo wygodne dla kuriera. FlowerBox po prostu usprawnia i ułatwia dostarczanie kwiatów. Liczę na to, że taka forma prezentacji bukietu przyczyni się do popularyzacji dostaw kwiatowych i kwiaciarni internetowych. Większość obaw związanych ze świeżością i trwałością kwiatów odpada. Dlatego FlowerBox to prawdziwy HIT!

Iwona Pękala-Popek

Iwona Pękala-Popek

florystka

Pomagam kobietom poznać oraz zrozumieć świat roślin. Uczę jak w prosty sposób upiększyć swój dom kwiatami i czerpać z tego przyjemność.

Ja do zrobienia FlowerBoxa…

wykorzystałam pudełko po wysokim kubku, które przez kilka lat służyło mi, jako pojemnik na długopisy na biurku. Okleiłam je następnie szarym papierem pakowym, aby stanowiło jednolite tło dla pięknych róż.

Pudełka do pakowania sprzedawane w sklepach często są ozdabiane kwiatowym lub innym pstrokatym wzorem. W połączeniu z kolorowymi kwiatami może się to okazać za dużo. Dlatego proponuję oklejenie pudełka lub kupno naczynia w stonowanej i jednolitej barwie. Firmowe FlowerBoxy najczęściej są spotykane w kolorze białym, ecru lub czarnym. Pudełko powinno być tylko tłem do kwiatów i nie powinno odciągać od nich uwagi.

Oklej także wieczko, które służy potem, jako podstawka do pudełka. Firmowe FlowerBoxy tak są właśnie prezentowane. Szary papier do pudełka przykleiłam na klejącą taśmę dwustronną. Podobnie zrobiłam z wieczkiem. Pojawiły się na nim zagięcia od papieru, poszłam na łatwiznę, ale wg mnie tworzy to dodatkową dekorację. Możesz bardziej się postarać i okleić wieczko tak by tych zagięć nie było. Pamiętaj, że sam spód pudełka nie będzie widoczny.

Następnie przycięłam namoczoną gąbkę do kwiatów do średnicy pudełka, zostawiając ok 0,5 cm luzu. Wnętrze wyłożyłam celofanem, żeby woda z gąbki nie przeciekała. Pod gąbkę wyłożyłam jeszcze dodatkową ilość folii, żeby wypchnąć ją do góry.

Kolejny krok to układanie kwiatów. Krótkie na ok. 5-7 cm różyczki wbij w gąbkę, jedną obok drugiej. Układaj tworząc „kopułkę” lub w prostszej wersji równolegle, na prosto. Chwila pracy i gotowe. Możesz cieszyć się pięknym własnoręcznie wykonanym FlowerBoxem. Poniżej znajdziesz odcinek z FlowerBoxem w roli głównej.

Zapisz się na Bezpłatne Wyzwanie

Gratuluję! Weźmiesz udział w wyzwaniu o kwiatach, które odbędzie się pod koniec sierpnia 2017 :)

sekrety florysty

Poznaj 9 sekretów florystów

Pobierz Listę i układaj kwiaty jak profesjonalista

Brawo, wszystko się udało.