Jak zrobić Dekorację Ślubnego kieliszka?

Ślubne DIY

Co będzie Ci potrzebne?

Z

Kwiaty

Z

Kieliszek

Z

Taśma + Wstążka

Z

Klej do kwiatów

Dekoracja kieliszka kwiatami

Przygotowania do ślubu to prawdziwie gorący okres. Tylko przyszłe Panny Młode wiedzą z czym się to wiąże. Do przygotowanie jest tyle szczegółów i drobiazgów, że często w pewnych kwestiach idziemy na łatwiznę.

Taką własnie łatwizną są gotowe ubranka zakładane na kieliszki. Kieliszki te stawia się obok chleba i soli i „witają” Młodych na sali weselnej.

Gotowe koronkowe ubranka można kupić w sklepach z ślubnymi dekoracjami za kilka złotych, ale ja chcę zaproponować inne rozwiązanie. Oczywiście kwiatowe.

Zobaczysz dziś jak samodzielnie udekorować kieliszek do szampana.

Na potrzeby tego odcinka użyłam zamiast kieliszka do szampana kieliszek do wina, ponieważ nie mam kieliszków do szampana 🙂 Każda przyszła Panna Młoda może zrobić sobie taką naturalną fajną dekorację w ciągu kilku-kilkunastu minut. Jest to bardzo prosta dekoracja kieliszka.

Do tej dekoracji wybrałam eustomy, czyli ulubione kwiaty Panien Młodych. Wykorzystałam te mniej rozwinięte, głównie pączki. Oprócz kwiatów miałam także fajne zielone owoce pewnego krzewu którego nazwy nie znam, ale spotkałam je po drodze do domu w parku.

Przyda się także cienka, jasna wstążeczka, lub w kolorze kwiatów które wybierzesz.

Konieczny także będzie klej do kwiatów żywych i nożyczki. Klej kosztuje ok 20 zł i dobrze przechowywany posłuży Ci długie lata.

Najpierw zawiązałam na nóżce kieliszka supełek, kokardkę i była to baza, do której przyklejałam kolejne elementy dekoracji. Klej do kwiatów żywych łączy kwiaty nawet bezpośrednio ze szkłem, czyli nie musisz zawiązywać tej kokardki, ale ja proponuję to rozwiązanie, zeby dodatkowo zabezpieczyć szkło, gdyby coś poszło nie po naszej myśli. Jest to ważna w przypadku wypożyczonych kieliszków, należących do hotelu lub sali weselnej, przecież nie chcemy, żeby stało się z nimi coś złego. Dekoracja kieliszka powinna być łatwa do usunięcia.

Klej do kwiatów żywych rozprowadzamy na całej długości kwiatu, w miejsu, w którym chcemy go przykleić. Chodzi mi o to, że możemy smarować klejem nie tylko uciętą częsć łodyżki, ale także płatki korony, jesli tylko ta część ma być przyklejona do wstążki lub kieliszka.

Iwona Pękala-Popek

Iwona Pękala-Popek

florystka

Pomagam kobietom poznać oraz zrozumieć świat roślin. Uczę jak w prosty sposób upiększyć swój dom kwiatami i czerpać z tego przyjemność.

Oczywiście jak większość prac pokazanych na tym blogu, robię tę dekoracje pierwszy raz! Szukam najprostszych sposobów i tym samym chcę wam przekazać, że Wy też możecie z łatwością zrobić to samodzielnie.

Myślę że żywe kwiaty wyglądają lepiej niż sztuczne i wyglądają lepiej niż kawałek koronki lub kawałek firanki. Zawsze warto stawiać na świeże kwiaty ponieważ to podnosi rangę wydarzenia i poza tym kwiaty żywe lepiej wyglądają na zdjęciach ślubnych. Taka dekoracja kieliszka jest bardzo elegancka.

Na pewno pojawią się pytania: Czy można zastąpić taki klej do kwiatów żywych innym klejem?

Myślę, że można, ale nie gwarantuję wtedy świeżości i jakości kwiatów i nie gwarantuję, że wytrzymają do samego wesela.

Jeżeli użyjesz innego kleju, na przykład kleju na gorąco po prostu uważaj bardzo na te kwiaty i na tą dekoracje i wykonaj ją najpóźniej jak się da.

Podczas klejenia warto mieć właśnie takie małe elementy, małe owoce, małe listki lub perełki, która pomogą zakryć brzydkie łączenia.

Oczywiście po weselu dekorację zdejmujemy, a kieliszek nadaje się nadal do użycia.

Czekam na zdjęcie tego jak wygląda Twoja dekoracja kieliszka ślubnego. Wrzuć je na naszą grupę na Facebooku lub na fanpage Proste Jak Kwiaty.

Poniżej znajdziesz cały odcinek poświęcony tej dekoracji, a także pobierzesz listę materiałów i rzeczy, których potrzebujesz, by bawić się kwiatami w domu.

 

Zapisz się na Bezpłatne Wyzwanie

Gratuluję! Weźmiesz udział w wyzwaniu o kwiatach, które odbędzie się pod koniec sierpnia 2017 :)

sekrety florysty

Poznaj 9 sekretów florystów

Pobierz Listę i układaj kwiaty jak profesjonalista

Brawo, wszystko się udało.